Jakie bilety komunikacji miejskiej są najbardziej opłacalne? Parę słów o liniach zwykłych i turystycznych.

Jednym z najlepszych wynalazków Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie dla turystów są bilety weekendowe. Sprawdź też, jak uatrakcyjnić sobie pobyt w Warszawie korzystając ze środków komunikacji miejskiej!

 

wzór biletu dobowego wzór biletu dobowego

wzór biletu dobowego ulgowego wzór biletu dobowego ulgowego

Bilety weekendowe (od piątku 19:00 do poniedziałku 8:00) i dobowe (ważne 24h) są najbardziej opłacalne podczas zwiedzania Warszawy.

 

wzór biletu 20-minutowego wzór biletu jednorazowego przesiadkowego wzór biletu jednorazowego przesiadkowego

wzór biletu 20-minutowego ulgowego wzór biletu jednorazowego przesiadkowego ulgowego wzór biletu jednorazowego przesiadkowego ulgowego

Gdy jesteśmy pewni małej liczby przejazdów warto kupować bilety czasowe przesiadkowe (20, 75 i 90-minutowe). Uwaga, bilet 75-minutowy obowiązuje tylko w strefie 1.

 

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Warszawę sam, czy w grupie, warto przyjrzeć się ofercie biletów weekendowych. Ważne są od piątkowego wieczora (godz. 19:00) do poniedziałkowego ranka (godz. 8:00) i uprawniają do korzystania ze wszelkiego rodzaju środków komunikacji miejskiej: tramwajów, autobusów, metra i niektórych linii turystycznych. Bilet weekendowy grupowy kosztuje zaledwie 40zł (brak biletów ulgowych) i uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów w tych godzinach grupę liczącą do 5 osób i to na dodatek w obu strefach (dojedziemy więc też do Kampinoskiego Parku Narodowego)! Bilet weekendowy normalny dla 1 osoby działa na tych samych zasadach i kosztuje 24zł (ulgowy 12zł). Z prostego rachunku wynika, że już dla dwóch osób (nieposiadających prawa do ustawowych zniżek) opłaca się kupić bilet grupowy!

Znalezione obrazy dla zapytania omnibus konny ZTMNa biletach ZTM można się przejechać tramwajem turystycznym (linia T), który kursuje na poniższej trasie: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego – al. Zieleniecka – Targowa – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowska – pl. Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – PL. NARUTOWICZA.
Odjazdy linii T z Placu Narutowicza odbywają się w wakacyjne weekendy w godzinach 12:00, 13:30, 15:00, 16:30,18:00. W godzinach 12.30, 14.00, 15.30, 17.00 i 18.30 można natomiast z tego samego miejsca wsiąść do tramwaju promocyjnego przerobionego na styl retro (ta sama trasa).

Pamiętajcie również, że za darmo można korzystać z 4 promów przez Wisłę: Pliszki, Turkawki, Wilgi i Słonki. Tramwaj wodny (18zł za bilet normalny; rejs trwa około 1,5 godziny a w weekendy towarzyszą mu opowieści przewodnika) i statek do Serocka (36zł za bilet normalny) podlegają odrębnym opłatom. Wyprawa do Serocka to tak naprawdę całodzienna wycieczka (statek odpływa o 9:00 z Warszawy i wraca  około 18:00 – w międzyczasie pasażerowie mają około 2 godzin na zwiedzanie miasteczka).

Uwaga! Przy zbyt niskim lub wysokim stanie wody na Wiśle kursowanie w/w jest zawieszane (kursowanie i szczegóły: ztm.waw.pl)!

Do  końca września, od wtorku do niedzieli, 6 razy dziennie (w godzinach 12:00-19:00) kursuje omnibus konny. Przejażdżka trwa około 40 minut i podczas niej możemy poznać historię omnibusów (zwanych niegdyś sztajnkellerkami) w Warszawie. Bilet normalny kosztuje 12zł, dla osób posiadających Kartę Warszawiaka – 5zł, dziecie do lat 6 za darmo. Trasa: PODWALE (przy kolumnie Zygmunta) – Freta – Świętojerska – pl. Krasińskich – Miodowa – Senatorska – PODWALE.

Uwaga! W dni deszczowe lub upalne, dla dobra koni i woźnicy, kursowanie omnibusa może zostać zawieszone!

Nic, tylko zwiedzać Warszawę korzystając z komunikacji miejskiej! ;-)

About Author: Warsaw Guide Małgorzata Brzózka

Comments are closed.