Narodowy punkt widokowy – dlaczego warto się tam wybrać?

Żeby odczuć na własnej skórze ogrom Stadionu Narodowego nie trzeba czekać na jakieś specjalne wydarzenie sportowe czy rozrywkowe. Wystarczy wybrać się na punkt widokowy!

Jeśli kogoś ciekawi skąd wychodzą piłkarze na murawę, gdzie są loże VIP-owskie, gdzie znajdują się stanowiska dziennikarzy, studia telewizyjne oraz control room ze sławetnym przyciskiem otwierającym/zamykającym dach warto wybrać się na punkt widokowy PGE Narodowego. Dopiero jak się jest w jego wnętrzu, niemalże pod samym dachem, można sobie unaocznić jak wielki jest to obiekt. Stąd łatwiej sobie wyobrazić, że pod dachem zmieściłby się dwudziestopiętrowy budynek, a telebimy wiszące pod stutonową iglicą liczą sobie więcej niż powierzchnia średniej wielkości mieszkania (po 54 metry kwadratowe każdy). Kubatura stadionu jest większa od kubatury Pałacu Kultury i Nauki. Zachęcać dalej?

Koszt biletu wstępu: 5zł ulgowy, 10zł normalny. Bilety do zakupienia w kasach przy recepcji głównej (brama 1 od ul. Zielenieckiej).

Poza tym Narodowy oferuje zwiedzającym trasę piłkarza, trasę ekskluzywną oraz trasę historyczną (a także trasę przedszkolaka, jak nazwa wskazuje dla nieco węższego grona odbiorców).

Przed wizytą warto jednak sprawdzić, czy w danym dniu stadion nie stanie się areną jakichkolwiek wydarzeń, co wyklucza wizytę.

About Author: Warsaw Guide Małgorzata Brzózka

Comments are closed.