Uprawnienia

Kilka słów o mnie i mojej pasji przewodnickiej; identyfikatory i certyfikaty


Jestem przewodniczką warszawską, posiadającą państwowe uprawnienia na wykonywanie zawodu przewodnika w języku polskim i angielskim. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, przynależę do Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych przy Oddziale Międzyuczelnianym PTTK w Warszawie skupiającego pasjonatów stolicy Polski. Działam również w Towarzystwie Przyjaciół Warszawy, jestem wiceprezesem TPW Oddziału Ochota.

Posiadam odrębne uprawnienia na oprowadzanie po Zamku Królewskim w Warszawie i znajduję się na liście przewodników rekomendowanych przez tę instytucję.

Odzwierciedleniem mojej pasji jest książkowy przewodnik po Warszawie wydawnictwa Sklepu Podróżnika, którego jestem współautorką (w przygotowaniu do druku).

Z wykształcenia jestem geografem ze specjalizacją ściśle powiązaną z turystyką, mam doświadczenie zawodowe w pracy w biurze podróży turystyki przyjazdowej. Przygotowałam wiele ofert zwiedzania Warszawy dopracowując ich zawartość do wymagań różnych odbiorców, od kilkulatków poczynając i na uczestnikach międzynarodowych kongresów kończąc.

Działam w warszawskim samorządzie, a w wolnych chwilach prowadzę spacery dla mieszkańców Warszawy po mniej znanych zakątkach miasta.