XVII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina to tradycja ciągnąca się od 1927 roku. 23 października poznamy laureata 17. edycji tego wspaniałego wydarzenia budzącego wielkie emocje wśród miłośników muzyki wybitnego kompozytora.

Jest to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów muzycznych świata!

Trwającemu konkursowi towarzyszy wystawa plenerowa prezentująca historię dotychczasowych szesnastu konkursów. Wystawę można oglądać do 16 października na ogrodzeniu Łazienek Królewskich ciągnącym się wzdłuż Alej Ujazdowskich.

Wszystkie edycje konkursu odbywają się w Filharmonii Narodowej. Wyjątkiem był rok 1949, w którym budynek Filharmonii nie został jeszcze odbudowany po zniszczeniach drugiej wojny światowej. W kasach Filharmonii Narodowej można się postarać o wejściówki (ul. Jasna 5, czynne w godz. 9.00–14.00 oraz 16–21), jednak wolne miejsca nie są gwarantowane, gdyż sprzedaż biletów rozpoczęła się już w maju i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Tegoroczna edycja jest rekordowa pod względem liczby zgłoszeń młodych (urodzonych między 1985 a 1999) i bardzo zdolnych pianistów z całego świata – było ponad 450 chętnych, z których do październikowych przesłuchań wyłoniono 78 osób .

Przesłuchania konkursowe można odsłuchiwać online na żywo.

Więcej informacji: pl.chopincompetition2015.com

About Author: Warsaw Guide Małgorzata Brzózka

Comments are closed.