O mnie
Kilka słów o mnie i mojej pasji przewodnickiej; identyfikatory i certyfikaty

Jestem przewodniczką warszawską, posiadającą państwowe uprawnienia na wykonywanie zawodu przewodnika w języku polskim i angielskim. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, przynależę do Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych przy Oddziale Międzyuczelnianym PTTK w Warszawie. Aktywnie działam w Towarzystwie Przyjaciół Warszawy, którego jestem wiceprezesem. Posiadam uprawnienia na oprowadzanie po Zamku Królewskim w Warszawie i znajduję się na liście przewodników rekomendowanych przez tę instytucję.

Z wykształcenia jestem geografem ze specjalizacją ściśle powiązaną z turystyką, mam doświadczenie zawodowe w pracy w biurze podróży turystyki przyjazdowej. Przygotowałam wiele ofert zwiedzania Warszawy dopracowując ich zawartość do wymagań różnych odbiorców, od kilkulatków poczynając i  na uczestnikach międzynarodowych kongresów kończąc.

Kocham moją pracę za wiele rzeczy: jest moją pasją, daje mi możliwość nawiązywania fantastycznych znajomości (niektórych moich „turystów” zdarzyło mi się potem odwiedzać na drugim krańcu świata), pozwala mi się nieustająco dokształcać i przebywać w pięknych warszawskich miejscach, z którymi jestem emocjonalnie związana.

Czy mój zawód mnie nie nudzi? Absolutnie nie! Dla mnie każda wycieczka, choćby tą samą trasą, jest inna. A sprawiają to uczestnicy wycieczek, bowiem każdy ma inne wymagania, oczekiwania, każdy zada inne pytania, na co innego zwróci uwagę, czym innym się zachwyci. I to jest piękne!

W wolnych chwilach najchętniej podróżuję i spędzam czas na łonie natury.

usługi przewodnickie warszawa